Příklady z praxe

Když se nám poprvé ve škole objevily děti s ponožkami na rukách, mysleli jsme si, že si vyrobily maňásky na divadlo. Překvapilo nás, že jdou ven a ponožky mají stále na ruce. Rozzářené oči dětí a jejich úsměvy nám nasadily brouka do hlavy.

Paní učitelka Pavla Šebelová ze ZŠ Brno Hamry nám v reakci na webinář poslala pár zajímavých foto tipů pro učení o přírodě venku. Moc děkujeme.

Základní škola Mníšek u Liberce se do programu Les ve škole přidala loni v prosinci. Paní učitelka Jana Deduchová s dětmi nadšeně vyráží do přírody objevovat krásy každého ročního období, tvořit a učit se.

Velmi nás potěšila paní učitelka Daniela Štastná, která se k současné situaci a omezením postavila akčně a kreativně. Svým žákům vymýšlí na dálku nejen klasické úkoly, ale i třeba cestu za pokladem.

Lesní základní škola Devětsil, kterou vede František Zimmel, se do programu Les ve škole přidala teprve v tomto roce. Je ale vidět, že venkovní výuka a pobyt v přírodě je pro učitele i děti samozřejmou součástí běžných dní.

Loni se škola Edisona při ŽŠ Rakovského v Praze 12 zapojila do programu Les ve škole. Je to škola s Montessori prvky a děti zde nejsou rozděleny do klasických ročníků, nýbrž do trojročí.

Paní učitelku Martinu Studzinskou, která s námi už několik let spolupracuje jako lesní mentorka, jsme před koncem školního roku přijeli navštívit do Stříbrné Skalice v krásném kraji nedaleko Sázavy.