O programu

Co je Les ve škole?

Je program pro učitele, který obsahuje výukové plány, semináře, konzultace a ověřené tipy, jak úspěšně zařadit výuku o přírodě v přírodě. Usilujeme o to, aby se více dětí učilo venku, ve svém přirozeném prostředí pomocí pozorování a prožitků. Z našeho pohledu je výuka ve školách nedostačující a demotivující. Chceme proto vést učitele k tomu, aby své žáky učili o přírodě v přírodě. Každý rok škola získá nové materiály v tištěné nebo elektronické podobě, nabízíme podporu, semináře a webináře a možnost získat certifikát Lesní třídy.

Co obsahuje balíček výukových plánů?

Roční výukové plány v tištěné verzi máme připravené pro všechny ročníky základní školy i pro družiny. Vhodné jsou pro předměty prvouka, přírodověda, svět kolem nás, výtvarka, hudebka, čeština, svět práce, angličtina, občanka... Fantazii k hledání mezipředmětových vztahů se meze nekladou.

Balíček pro ZŠ

• Roční výukové plány pro 1. - 9.třídu základní školy s podrobným popisem lekcí a pracovními listy do výuky.
  • Hravý herbář v  elektronické verzi
  • + ke stažení online další bonusové materiály nebo webináře
  • Každý rok nový materiál (tištěný nebo PDF)
  • Certifikáty, které děti motivují.
  • To vše a něco navíc za 1490 Kč následující roky v programu 990 Kč

Balíček pro 1.stupeň, družiny i MŠ

• Program nebyl sice primárně určen pro MŠ, ale naše lekce z výukových plánů pro 1. stupeň ZŠ, rády využívají i v mateřinkách.
  • Hravý herbář v elektronické verzi
  • + ke stažení online další bonusové materiály nebo webináře
  • Každý rok nový materiál
  • Certifikáty, které děti motivují.
  • Nadupaný balíček za 1200následující roky v programu 990

Balíček pro rodiny

Váháte a nevíte, zda vás výukové plány zaujmou? Jste rodič domškoláka nebo vás škola nepodpoří a chcete si vyzkoušet jen některé publikace? Vyberte si z nabídky jen 3 dle vlastního výběru.

• Publikace z ročních plánů podle věku dítěte
  • Hravý herbář
  • Deník do divočiny
  • Mise AZERET, etapová týdenní hra na školu v přírodě nebo tábor (PDF)
  • Certifikáty nejsou součástí.
  • Cena za balíček 3 ks 777 Kč

Získejte certifikát Lesní třída

Certifikát Lesní třída získáte po zapojení do programu, pokud nám na konci školního roku zašlete vyplněný dotazník a fotky z venkovní výuky. Jste-li aktivnější škola, obdržíte od nás jako dárek roční patronaci na 10 m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni.

Cena programu

• Ceny platí pro celou školu bez ohledu na počet zapojených tříd.
  • Platba probíhá přes elektronickou fakturu vystavenou na IČO školy, kterou zasíláme na e-mail kontaktní osoby.
  • Přihlásit se můžete kdykoliv během školního roku. Přihlášení je na dobu neurčitou.
  • Pokud se škola sama aktivně neodhlásí, počítáme stále s tím, že v programu pokračuje další školní rok a na jeho začátku vám zašleme fakturu. Případné odhlášení stačí jen oznámit a další fakturu platit nemusíte.
  • Nejsme plátci DPH

Cena balíčku pro základní školy

První rok zapojení do programu

1490 Kč

Cena balíčku pro 1.st nebo MŠ

První rok zapojení do programu

Následující roky v programu

990 Kč

Cena balíčku pro rodiče

Balíček obsahující 3 zvolené publikace

Jak do programu zapojit svoji třídu?

1. Vyplníte přihlášku do programu

Do programu se můžou přihlásit učitelé základní nebo mateřské školy, školní družiny, přírodovědných a jiných zájmových kroužků. Zapojeným subjektem je škola, organizace nebo soukromá osoba bez ohledu na to, kolik tříd program realizuje.

2. Přijde vám balíček výukových plánů

Po zaplacení programu vám do školy pošleme balíček výukových plánů pro všechny ročníky ZŠ a družiny. K tomu dostanete přístup k dalším online materiálům.

3. Pusťte se do toho a jděte s žáky ven

Zvládnete alespoň dvě výpravy do lesa, na školní zahradu nebo do parku za měsíc? Za vaši práci vás na konci školního roku odměníme Certifikátem lesní třída. Jste aktivnější a zvládáte učit o přírodě v přírodě častěji a častějí? Získáte od nás roční patronaci na 10 m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni.

V České republice se do programu Les ve škole zapojilo už více než 400 základních škol, přírodovědných kroužků nebo družin. Zapojíte se taky?

Mezinárodní výukový program o lese probíhá už ve 28 zemích světa.

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte ukázku z metodik a Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA.

DĚKUJEME ZA PODPORU

Program Les ve škole je podpořen Magistrátem hlavního města Prahy v rámci projektu Les ve škole - poznávání přírodních ekosystémů v okolí školy. https://www.praha.eu/jnp/

CHCETE NÁS TAKÉ PODPOŘIT?

MŮŽETE ZDE