Lexikon lesních skřítků (2. ročník)

Pro koho: 1. stupeň ZŠ, využitelné i v MŠ
Doporučený ročník: 2. třída (s metodikou lze pracovat i v jiných ročnících)

Domácí skřítci našli starý lexikon s chybějícími stránkami, který je kouzlem přenesl do lesa. Žáci společně s nimi objevují nové prostředí, doplňují ztracené strany lexikonu a pomáhají tak skřítkům dostat se zpátky domů.

Žáci objeví, na koho se v lese těšit, na co si dát pozor, které rostliny může jíst a které nikoliv. Uvede jednoduché příklady závislosti organismu na prostředí. Vžijí se do konkrétního živočicha nebo rostliny, zkusí vnímat svět jeho očima a kresbou nebo slovy to vyjádřit. Přitom se naučí mnohé o potravě a obydlích lesních zvířat a získají základní představu o tom, jak je v lese všechno propojené.

"Co jsem si nejvíc užila? Rozjasněné oči dětí vždy, když přišel další tajný dopis od skřítků. Smysluplný program, který mi nezabral moc času na přípravu."

Eva Vroblová, ZŠ Jesenická, Bruntál

"Vidím na dětech velký zápal, přirozenou motivaci k přírodě. Líbí se mi, že ve 2.třídě program zahrnuje skrytě i čtení s porozuměním a kritické myšlení."

Klára Mužíková, ZŠ J. V. Sládka Zbiro

"Program LES VE ŠKOLE od Terezy pro druhou třídu je nejlépe propracovaným a velmi poutavým programem."

Květa Průšová, ZŠ Chyšky

Stáhněte si ukázku publikace Lexikon lesních skřítků:

Jak se pracuje s výukovým plánem Lexikon lesních skřítků:

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA