Semináře / Webináře

Rádi byste učili o přírodě v přírodě, ale nevíte, jak na to?

Chcete se ujistit, jestli jsou metodiky Lesa ve škole pro Vás to pravé? Máte už metodiky na stole a rádi byste k nim dostali živý návod? Semináře a webináře jsme připravili pro všechny učitele a pedagogy ať už jsou do programu zapojení nebo ne.

Přijďte se inspirovat, jak učit o přírodě v přírodě.

Nadcházející akce

Webinář: UČEBNÍ POMŮCKY Z LESA ZDARMA

Máte málo pomůcek na učení o přírodě v přírodě? Nemusíte je kupovat, jsou všude kolem nás. Padají z nebe, ze stromů, je jich plný les i louka. Skvělá Justina Danišová vám ukáže, jak si vyrobit vlastní učební pomůcky.

13.9. 2022 JIŽ PROBĚHLO, DĚKUJEME ZA VAŠI ÚČAST.

Lektorka: webinářem bude provázet Justina Danišová z UČÍMESEVENKU.

Webinář: PRO NOVÁČKY V PROGRAMU

Jste nově zapojení do Lesa ve škole?  Nejste v Lese sice úplně noví, ale i tak byste chtěli (znovu) získat vhled do možností, které Les ve škole nabízí? Nebo přihlášku zvažujete a potřebujete víc informací?

Přijďte na webinář a dozvíte se, jak z toho vytěžit maximum pro sebe i žáky. Zjistěte, jak už v prvním roce získat certifikát Lesní třída. Zeptejte se na cokoli.

Kdy: 11. 10. 2022 / 18:00 - 18:45 hodin / ZOOM / ZDARMA

Odkaz pro přihlášení k webináři vám přijde do e-mailu den před akcí.

Lektor: Webinář pro vás připraví Honza Froněk

Co se na seminářích a webinářích dozvíte

• Seznámíte se s ukovými plány Lesa ve škole pro 1. i 2. stupeň ZŠ a s publikacemi Družiny venku.
  • Získáte inspiraci nejen k prvnímu kroku, jak začít učit o přírodě v přírodě.
  • Objevíte, jak učit o přírodě, aby to bavilo vás i žáky, a jak program zařadit do výuky za každého počasí.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z ostatních škol.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.
  • Zažijete na vlastní kůži, co lze tvořit s dětmi venku nebo pod střechou z donesených přírodnin.
  • Zjistíte, jaké výhody má členství v programu Les ve škole.
  • A dozvíte se, jak se žáky získat certifikát Lesní třída.
  • Tematické webináře: dle ročního období, pro nováčky, pro MŠ, pro 1. nebo 2. stupeň

Cena seminářů

Pro členy zapojené do programu Les ve škole jsou semináře zdarma.

Pro účastníky, kteří do programu ještě zapojeni nejsou, je půldenní seminář za 500 Kč a celodenní seminář 800 Kč.

Ceny jsou snížené díky našim podporovatelům Státnímu fondu životního prostředí, Ministerstvu životního prostředí a Hlavnímu městu Praha.

Webináře jsou zdarma i pro nezapojené. Pokud není uvedeno jinak.

Naše semináře mají akreditaci MŠMT

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

"Oceňuji velké množství inspiračních materiálů, skvělých nápadů, utřídění poznatků a pojmů a hezké grafické zpracování metodik."

Kateřina Klímová / ZŠ Deblín

"Když jsem přišla, absolutně jsem netušila, co s dětmi dělat. Teď mám inspiraci a vím, kde čerpat další."

paní učitelka po semináři

Podívejte se, jak naše semináře probíhají

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

Sledujte