Semináře / Webináře

Rádi byste učili o přírodě v přírodě, ale nevíte, jak na to?

Chcete se ujistit, jestli jsou metodiky Lesa ve škole pro Vás to pravé?

Nebo máte už metodiky na stole a rádi byste k nim dostali živý návod?

Přijďte se inspirovat, jak učit o přírodě v přírodě.

Semináře jsme připravili pro všechny učitele ZŠ a družin, ať už jsou do programu zapojené nebo ne.

Nadcházející akce

WebinářZimní učení o přírodě v přírodě - jak na to?

NESTIHLI JSTE? NAPIŠTE NÁM O ZÁZNAM ;)

Pro všechny, kteří chtějí učit venku i v zimě. Zaměření na 1.stupeň ZŠ.

Také si myslíte, že není špatné počasí, ale špatně oblečený žák či učitel? Vločky, led, sníh, vítr to je spousty inspirace. Připravte si šály a čepice a jdeme na to. Čekají nás dvě 20ti minutové inspirativní prezentace a v závěru 20 minut diskuse v menších skupinách, abychom se mohli obohatit i o další vaše nápady a zkušenosti.

Lektoři: Honza Froněk (koordinátor programu Lesa ve škole) a mentorky programu Lesa ve škole Andrea Tláskalová ze ZŠ Zbiroh a Katka Vrtišková ze ZŠ jílové u Prahy.

Webinář: LES V MŠ a MŠ V LESE

NESTIHLI JSTE? NAPIŠTE NÁM O ZÁZNAM ;)

Webinář je určen především pro pedagogy z MŠ.

Pojďte v zimě se školkáčky ven! Dostanete od nás injekci plnou nápadů, jak si to venku pořádně užít. Potom již jen zkontrolovat teplé spodky i svršky a tra-dááá!!! :)

Lektor: Eva Šrailová koordinátorka programu Lesa ve škole a mentorka programu Les ve škole pro mateřinky Zuzana Zembalová z MŠ Ve Stínu.

Webinář: JARNÍ UČENÍ O PŘÍRODĚ V PŘÍRODĚ

21. března v 17:00 - 18:00 hodin, ZOOM / ZDARMA

Hurá, konečně začíná být teplo, učení o přírodě v přírodě půjde samo :) Připojte se na webinář a vyzkoušejte osvědčené finty a nové nápady. Zaměření na 1.st.ZŠ.

Lektorky: webinářem budou provázet mentorky programu LES VE ŠKOLE Daniela Šťastná a Martina Studzinská.

Co se na seminářích a webinářích dozvíte

• Seznámíte se s ukovými plány Lesa ve škole pro 1. i 2. stupeň ZŠ a s publikacemi Družiny venku.
  • Získáte inspiraci nejen k prvnímu kroku, jak začít učit o přírodě v přírodě.
  • Objevíte, jak učit o přírodě, aby to bavilo vás i žáky, a jak program zařadit do výuky za každého počasí.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z ostatních škol.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.
  • Zažijete na vlastní kůži, co lze tvořit s dětmi venku nebo pod střechou z donesených přírodnin.
  • Zjistíte, jaké výhody má členství v programu Les ve škole.
  • A dozvíte se, jak se žáky získat certifikát Lesní třída.

Cena seminářů

Pro členy zapojené do programu Les ve škole jsou semináře zdarma.

Pro účastníky, kteří do programu ještě zapojeni nejsou, je půldenní seminář za 500 Kč a celodenní seminář 800 Kč.

Ceny jsou snížené díky našim podporovatelům Státnímu fondu životního prostředí, Ministerstvu životního prostředí a Hlavnímu městu Praha.

Naše semináře mají akreditaci MŠMT

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

"Oceňuji velké množství inspiračních materiálů, skvělých nápadů, utřídění poznatků a pojmů a hezké grafické zpracování metodik."

Kateřina Klímová / ZŠ Deblín

"Když jsem přišla, absolutně jsem netušila, co s dětmi dělat. Teď mám inspiraci a vím, kde čerpat další."

paní učitelka po semináři

Podívejte se, jak naše semináře probíhají

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

Sledujte