Semináře / Webináře

Rádi byste učili o přírodě v přírodě, ale nevíte, jak na to?

Chcete se ujistit, jestli jsou metodiky Lesa ve škole pro Vás to pravé?

Nebo máte už metodiky na stole a rádi byste k nim dostali živý návod?

Přijďte se inspirovat, jak učit o přírodě v přírodě.

Semináře jsme připravili pro všechny učitele ZŠ a družin, ať už jsou do programu zapojené nebo ne.

Nadcházející akce

Webinář: JARNÍ UČENÍ O PŘÍRODĚ V PŘÍRODĚ

NAPIŠTE SI O ZÁZNAM :)

Hurá, konečně začíná být teplo a delší dny, učení o přírodě v přírodě půjde samo :) Připojte se na webinář a vyzkoušejte osvědčené finty a nové nápady. Zaměření na 1.st.ZŠ. (družiny i předškoláci).

Lektorky: webinářem budou provázet mentorky programu LES VE ŠKOLE Daniela Šťastná a Martina Studzinská.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ AKTIVITY z prvostupňových metodik

JIŽ PROBĚHLO - TĚŠÍME SE ZASE V ZÁŘÍ

Přijďte si s námi vyzkoušet nejoblíbenější aktivity z prvostupňových metodik. Naživo a v lese! LES VE ŠKOLE děti baví a učitelům šetří čas s přípravami.

Místo: Sejdeme se v Praze na metru C Roztyly. Odtud se vydáme do místního lesoparku.

Lektor: Honza Froněk koordinátor programu Lesa ve škole

SEMINÁŘ LES VE ŠKOLE PRO 1.st. ZŠ

JIŽ PROBĚHLO

Zaměření na metodiky pro první stupeň a jako bonus si ukážeme a popovídáme o prvním Školním lesíku do kapsy.

Místo: ZŠ Jana Wericha, Španielova 1111/19, Praha 6 - Řepy

Lektor: Honza Froněk koordinátor programu Lesa ve škole a paní učitelka Iveta Javůrková.

Co se na seminářích a webinářích dozvíte

• Seznámíte se s ukovými plány Lesa ve škole pro 1. i 2. stupeň ZŠ a s publikacemi Družiny venku.
  • Získáte inspiraci nejen k prvnímu kroku, jak začít učit o přírodě v přírodě.
  • Objevíte, jak učit o přírodě, aby to bavilo vás i žáky, a jak program zařadit do výuky za každého počasí.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z ostatních škol.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.
  • Zažijete na vlastní kůži, co lze tvořit s dětmi venku nebo pod střechou z donesených přírodnin.
  • Zjistíte, jaké výhody má členství v programu Les ve škole.
  • A dozvíte se, jak se žáky získat certifikát Lesní třída.

Cena seminářů

Pro členy zapojené do programu Les ve škole jsou semináře zdarma.

Pro účastníky, kteří do programu ještě zapojeni nejsou, je půldenní seminář za 500 Kč a celodenní seminář 800 Kč.

Ceny jsou snížené díky našim podporovatelům Státnímu fondu životního prostředí, Ministerstvu životního prostředí a Hlavnímu městu Praha.

Naše semináře mají akreditaci MŠMT

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

"Oceňuji velké množství inspiračních materiálů, skvělých nápadů, utřídění poznatků a pojmů a hezké grafické zpracování metodik."

Kateřina Klímová / ZŠ Deblín

"Když jsem přišla, absolutně jsem netušila, co s dětmi dělat. Teď mám inspiraci a vím, kde čerpat další."

paní učitelka po semináři

Podívejte se, jak naše semináře probíhají

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

Sledujte