Semináře / Webináře

Rádi byste učili o přírodě v přírodě, ale nevíte, jak na to?

Chcete se ujistit, jestli jsou metodiky Lesa ve škole pro Vás to pravé? Máte už metodiky na stole a rádi byste k nim dostali živý návod? Semináře a webináře jsme připravili pro všechny učitele a pedagogy ať už jsou do programu zapojení nebo ne.

Přijďte se inspirovat, jak učit o přírodě v přírodě.

Nadcházející akce

TĚŠÍME SE NA VÁS

UČÍME O LESE V LESE / 1.stupeˇˇn a družiny

OBORA HVĚZDA, PRAHA 6 / 24.4.2024 / 13:00 - 17:00h

Vyzkoušejte si nejoblíbenější aktivity z metodik pro 1.stupeň ZŠ a družiny.

VENKOVNÍ DRUŽINA, KTERÁ DĚTI BAVÍ

Kunratický les / 20.5. / 13:00 - 17:00

Družina nemusí být jen hlídárna mezi výukou a kroužky. Poradíme vám, jak na to, aby si děti v družině užily více času venku.

UČÍME O LESE V LESE / 1.stupeˇˇn a družiny

CASSIOPEIA, ČESKÉ BUDĚJOVICE / 24.9. / 9 - 13:00h

Nejoblíbenější aktivity z metodik pro první stupeň ZŠ a družiny s Honzou Froňkem.

WEBINÁŘ

DRUŽINA VENKU / ZOOM 16.5.2024 / 18:00 - 19:00h

Chcete vidět jak děti žasnou, objevují a přestanou zlobit? Vyrazte s družinou ven.

Co se na seminářích a webinářích dozvíte?

• Seznámíte se s ukovými plány Lesa ve škole pro 1. i 2. stupeň ZŠ a s publikacemi Družiny venku.
  • Získáte inspiraci nejen k prvnímu kroku, jak začít učit o přírodě v přírodě.
  • Objevíte, jak učit o přírodě, aby to bavilo vás i žáky, a jak program zařadit do výuky za každého počasí.
  • Uvidíte několik příkladů z praxe z ostatních škol.
  • Odnesete si nápady, jak se vypořádat s případnými obtížemi venkovní výuky.
  • Zažijete na vlastní kůži, co lze tvořit s dětmi venku nebo pod střechou z donesených přírodnin.
  • Zjistíte, jaké výhody má členství v programu Les ve škole.
  • A dozvíte se, jak se žáky získat certifikát Lesní třída.
  • Tematické webináře: dle ročního období, pro nováčky, pro MŠ, pro 1. nebo 2. stupeň

Cena seminářů

Pro členy zapojené do programu Les ve škole jsou semináře zdarma.

Pro účastníky, kteří do programu zapojeni nejsou, je půldenní seminář za 500 Kč a celodenní seminář 800 Kč.

Ceny jsou snížené díky našim podporovatelům Státnímu fondu životního prostředí, Ministerstvu životního prostředí a Hlavnímu městu Praha.

Webináře jsou zdarma i pro nezapojené. Pokud není uvedeno jinak.

Naše semináře mají akreditaci MŠMT

Program Les ve škole je podpořen Magistrátem hlavního města Prahy v rámci projektu Les ve škole - poznávání přírodních ekosystémů v okolí školy.

"Oceňuji velké množství inspiračních materiálů, skvělých nápadů, utřídění poznatků a pojmů a hezké grafické zpracování metodik."

Kateřina Klímová / ZŠ Deblín

"Když jsem přišla, absolutně jsem netušila, co s dětmi dělat. Teď mám inspiraci a vím, kde čerpat další."

paní učitelka po semináři

Podívejte se, jak naše semináře probíhají

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, získáte Ochutnávku z Lesa ve škole a ukázky z metodiky, ZDARMA