Školní les do kapsy

Proč a jak nechat vyrůst zelenou učebnu

Co to vlastně je Školní les do kapsy? Jedná se o malý školní lesík přímo u škol, zejména těch městských, pro sblížení dětí a přírody ve prospěch obou. 

Proč je přímý kontakt DĚTÍ s PŘÍRODOU tak prospěšný už určitě víte, ale proč mít svůj vlastní Školní  lesík do kapsy se dozvíte jen u nás, v programu LES VE ŠKOLE. 


Stáhněte si příručku Školní les do kapsy...

... a můžete začít přemýšlet kam vysadíte ten svůj lesík :)


Jak to vše začalo, jak se sázelo a jak se sázet bude :)

VIDEA A REPORTÁŽE


ČLÁNKY

Komu se nelení, tomu...roste lesík

Křížem krážem nizozemskými lesíky aneb jak jsme pro vás objevovali tajemství Školních lesíků do kapsy. Vysadili jsme letos první Školní les do kapsy v České republice. Jak bude asi vypadat za pár let? Jak poroste? Vybrali jsme dobře druhy? A další otázky nás napadají při pohledu na něj. Právě proto jsme se zajeli podívat do Nizozemska, kde podobné lesíky sázejí.

CELÝ ČLÁNEK + FOTO ZDE 

Kde bude další Školní les do kapsy?

Díky podpoře DEDOLES vzniknou další Školní lesíky do kapsy. Ten druhý vyroste u ZŠ Husitská v Nové Pace v okrese Jičín. A zase ty přípravy :) A opět skvělý a nadšený tým.

CELÝ ČLÁNEK + FOTO ZDE

První Školní les do kapsy vysazen!

Lepší oslavu Dne Stromů si snad ani neumíme představit! Roční příprava se zúročila! Ve dnech 19. 10. a 20. 10. 2021 si děti u ZŠ Jana Wericha v Praze - Řepích vysadily první školní lesík. Jedná se o Školní les do kapsy, což je lesík, o průměrné rozloze odpovídající ploše tenisového kurtu u školy v městském prostředí, kde pro přírodu obvykle není příliš místa.

CELÝ ČLÁNEK + FOTO ZDE

První škola u nás bude mít svůj Školní les do kapsy!

Na jaře se nám podařilo najít pražskou školu, které se myšlenka lesíka u školy zalíbila, měli pozemek u školy, který by se hodil a chuť vyzkoušet něco nového. A tak se od jara na Základní škole Jana Werich v Praze Řepích chystá podzimní výsadba školního lesíka. 

Kde se nápad vzal, jak probíhali přípravy a jak se sázelo ...

CELÝ ČLÁNEK + FOTO ZDE

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

telefon: 739 466 341

Sledujte