Školní les do kapsy

Proč a jak nechat vyrůst zelenou učebnu

Co to vlastně je Školní les do kapsy? Jedná se o malý školní lesík přímo u škol, zejména těch městských, pro sblížení dětí a přírody ve prospěch obou. 

Proč je přímý kontakt DĚTÍ s PŘÍRODOU tak prospěšný už určitě víte, ale proč mít svůj vlastní Školní  lesík do kapsy se dozvíte jen u nás, v programu LES VE ŠKOLE. 


Stáhněte si příručku Školní les do kapsy a můžete přemýšlet kam vysadíte svůj lesík


Přihlašte se k odběru novinek o Školním lese do kapsy a nic vám neuteče. 

Zpravodaj posíláme jen párkrát do roka ;)

Jak to začalo, jak se sázelo a jak se sázet bude :)

VIDEA A REPORTÁŽE


ČLÁNKY

S energiemi to asi brzy nebude úplně dobré tak je potřeba si dobíjet energii, jak jen to jde. A na Den stromů jak jinak než sázením. Letos jsme tento den oslavili, jak se patří, vysadili jsme rovnou tři Školní lesy do kapsy.

Vypadá to nadějně! Druhý Školní les do kapsy u nás se připravuje v severovýchodních Čechách. Děti i učitelé ze základní školy Husitská v Nové Pace už se těší na změnu. Cesta k ní bude ještě dlouhá, ale budeme se snažit, abychom jim ji co nejvíce ulehčili. A vy můžete být při tom opět s námi!

Lepší oslavu Dne Stromů si snad ani neumíme představit! Roční příprava se zúročila! Ve dnech 19. 10. a 20. 10. 2021 si děti u ZŠ Jana Wericha v Praze - Řepích vysadily první školní lesík. Jedná se o Školní les do kapsy, což je lesík, o průměrné rozloze odpovídající ploše tenisového kurtu u školy v městském prostředí, kde...

Na jaře se nám podařilo najít pražskou školu, které se myšlenka lesíka u školy zalíbila, měli pozemek u školy, který by se hodil a chuť vyzkoušet něco nového. A tak se od jara na Základní škole Jana Werich v Praze Řepích chystá podzimní výsadba školního lesíka.

Někdy od učitelů zaslechneme, že se tolik nedostanou s dětmi ven, protože do lesa je příliš daleko. Jaké by to ale bylo, mít les přímo u školy?

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

telefon: 739 466 341

Sledujte