Certifikát Lesní třída

Děkujeme, že jste si v nabitém dni našli čas na vyplnění dotazníku Lesních ozvěn. Trhli jsme opět rekord a můžeme tak díky vám podpořit Nový prales nemalou částkou 39.000,-. Dvě školy zapojili dokonce 9 tříd. ZŠ Nebušice a ZŠ Děčín II, Kamenická. Je skvělé, že i na velké klasické škole lze program LES VE ŠKOLE do výuky zahrnout. DĚKUJEME!

Další rekordmani: 14. ZŠ Plzeň - 7 lesních tříd, ZŠ Chyšky - 6 lesních tříd, ZŠ Beroun, Závodí - 5 lesních tříd, ZŠ Stříbrná Skalice a MŠ Ve stínu - 4 lesní třídy

Chcete získat prestižní certifikát Lesní třída a roční patronát nad Novým českým pralesem na Ještědu? Pak jste tu správně. Je to lehčí než myslíte. Za každou třídu se kterou chodíte ven vyplňte dotazník, přiložte popsané fotografie a certifikáty jsou vašeMáme zkušenost, že certifikáty slouží dětem jako motivace, tak hurá na to!

Dejte vědět I kolegům, které to táhne učit o přírodě v přírodě. Ať to dětem v jiné třídě není líto, že certifikát nemají.

Jak získáte certifikát Lesní třída?

Pracujete s ročními plány programu v průběhu celého roku nebo jen dle svého uvážení na jednotlivých výpravách? Máte vlastní nápady a inspiraci hledáte i jinde? Pošlete nám zpětnou vazbu. Zajímá nás, jak se vám dařilo s dětmi pracovat, ať už s ročními plány nebo s výukou podle vlastních nápadů a postupů.

TĚŠÍME SE NA VAŠE VÝPRAVY A ZÁŽITKY :)

1.  Vyplňte dotazník

Certifikát získáte po vyplnění jednoduchého dotazníku. Dotazník je dostupný od dubna do 15.června 2023.

2.  Nahrajte fotografie

V dotazníku nahrajte 3 fotografie z učení o přírodě v přírodě, jednu fotografii využijeme na certifikát. Nezapomeňte fotografie popsat. Nebo necháme místo prázdné a děti si jej mohou dotvořit. Za školu můžete poslat více tříd.

3.  Do emailové schránky vám přijde certifikát Lesní třída a Nový prales

DĚKUJEME, ŽE VÁS BAVÍ UČIT O PŘÍRODĚ V PŘÍRODĚ!

ZŠ Nebušice a jejich 9 lesních tříd :)

Staňte se patrony pralesa

K certifikátu Lesní třída navíc získáte patronát na 10 m2 Nového pralesa na ještědském hřebeni po dobu jednoho roku.

Nový prales vzniká nedaleko Ještědu u Liberce již od roku 2004. Nezisková organizace Čmelák zde přeměňuje smrkové monokultury téměř bez života na přirozený, harmonický a pestrý les.
Již bylo vykoupeno 35 hektarů živořícího porostu, odstraněna část smrků a na jejich místo vysázeno přes 70 tisíc jedlí, buků, javorů a dalších druhů dřevin.

Podívejte se na naši výpravu do Nového pralesa.

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

Sledujte