Certifikát Lesní třída

Chcete získat prestižní certifikát Lesní třída a roční patronát nad 

Novým českým pralesem na Ještědu?

Pak jste tu správně. Je to lehčí než myslíte. Za každou třídu, se kterou chodíte ven, vyplňte dotazník, neváhejte se rozepsat, zpětná vazba je pro nás důležitá. Nahrajte do dotazníku popsané fotografie a certifikáty jsou vaše. Za školu můžete poslat více tříd.

Certifikáty pošleme do konce školního roku na uvedený e-mail. 

Máme zkušenost, že certifikáty slouží dětem jako motivace, tak hurá na to! 

MÁTE ČAS JEN DO 16.6., po tomto datu nezaručujeme dodání do vysvědčení.

Certifikátů jsme v loňském školním roce vyslali do světa 140.

 Je skvělé, že i na velkých klasických školách lze program LES VE ŠKOLE do výuky zahrnout. DĚKUJEME!

Dejte vědět I kolegům, ať  dětem v jiné třídě není líto, že certifikát Lesní třídy nemají.

DĚKUJEME, ŽE VÁS BAVÍ UČIT O PŘÍRODĚ V PŘÍRODĚ! 

ZŠ Nebušice a jejich 9 lesních tříd :)
ZŠ Nebušice a jejich 9 lesních tříd :)

Staňte se patrony Nového pralesa

K certifikátu Lesní třída navíc pro svou školu získáte patronát na 10 m2 Nového pralesa na ještědském hřebeni po dobu jednoho roku.

Nový prales vzniká nedaleko Ještědu u Liberce již od roku 2004. Nezisková organizace Čmelák zde přeměňuje smrkové monokultury téměř bez života na přirozený, harmonický a pestrý les. Již bylo vykoupeno 35 hektarů živořícího porostu, odstraněna část smrků a na jejich místo vysázeno přes 70 tisíc jedlí, buků, javorů a dalších druhů dřevin.

Do Nového pralesa můžete zavítat sami, mapku najdete zde. Každoročně pořádají exkurze pro odborníky i veřejnost, akce pro dobrovolníky nebo ekovýchovné programy pro školy. 

My jsme tam už byli :) REPORTÁŽ ZDE

Les ve škole ve školní družině v ZŠ Beroun, Závodí

Tento program se stal tradicí v naší školní družině již od jeho prvopočátku, kdy vznikl. Plně jsme si v družině uvědomili, že děti mají mizivý vztah k přírodě a do přírody chodí opravdu málo. To ovšem neplatí o odděleních naší školní družiny. My se snažíme do programu vnést co nejvíce činností v přírodě. Vždyť to je nejlepší možnost, jak dětem čas ve školní družině zpříjemnit. Program Les ve škole podporuje přímý kontakt dětí s přírodou. A o tom to všechno je.

Dnes se sešly děti školní družiny, abychom společně vyhodnotili letošní školní rok v projektu Les ve škole. Každé oddělení pracuje podle svého uvážení, i když k činnosti používáme i metodické náměty a bereme si příklady od jiných. Vzhledem k tomu, že jde o volnější program pro školní družinu, daří se nám mnoho krásných aktivit zorganizovat a v přírodě pobýt co nejvíce času. Naše činnost se prolíná všemi ročními obdobími.

Proto se dostalo našim oddělením i paní vychovatelkám, které pracují s dětmi, ocenění. Všechna naše oddělení získala certifikát Lesní třídy a s ním získalo i patronát na 10 m2 Nového pralesa na ještědském hřebeni po dobu jednoho roku. Nový prales vzniká nedaleko Ještědu u Liberce již od roku 2004. V České republice se do programu Les ve škole zapojilo více než 400 základních škol, přírodovědných kroužků nebo školních družin. My k nim také patříme. Věříme, že i v příštím roce budeme v této započaté činnosti nadále pokračovat.

Květa Hrbáčková, vedoucí vychovatelka

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz 

telefon: 739 466 341

Sledujte