Novinky

Přečtěte si jako první, co je nového

Zjistíte, co se dějě v LESe VE ŠKOLe, jak se sází lesíky a jak se učí děti o přírodě v přírodě na jiných školách.

S energiemi to asi brzy nebude úplně dobré tak je potřeba si dobíjet energii, jak jen to jde. A na Den stromů jak jinak než sázením. Letos jsme tento den oslavili, jak se patří, vysadili jsme rovnou tři Školní lesy do kapsy.

Vypadá to nadějně! Druhý Školní les do kapsy u nás se připravuje v severovýchodních Čechách. Děti i učitelé ze základní školy Husitská v Nové Pace už se těší na změnu. Cesta k ní bude ještě dlouhá, ale budeme se snažit, abychom jim ji co nejvíce ulehčili. A vy můžete být při tom opět s námi!

Paní učitelky a děti ze ZŠ TYMÁKOV se aktivně vrhly do programu LES VE ŠKOLE s velkým odhodláním. Od sousedního obecního úřadu se paní ředitelce Timkové podařilo získat do užívání kousek pozemku poblíž školy. Jsou tam vrby, křoviny, ale i lípa, doubek a pár jasanů. Rádi by část pozemku osázeli dalšími listnatými stromy a v každém ročním období...

Lesy mají v nejen naší krajině mnoho významných funkcí, včetně čištění vody a vzduchu, ochrany půdy proti erozi a silnému větru a ochrany biologické diverzity.

S velkým nadšením sledujeme, že přibývají kromě základních škol také mateřské školy, které si uvědomují, jak zásadní je pobyt a pohyb dětí venku pro jejich zdravý vývoj. No jo, ale komu by se chtělo ven v zimě, když mrzne, chumelí nebo je takové to "lezavo", na které raději hledíme z okna schoulení u sálajícího radiátoru.

Lepší oslavu Dne Stromů si snad ani neumíme představit! Roční příprava se zúročila! Ve dnech 19. 10. a 20. 10. 2021 si děti u ZŠ Jana Wericha v Praze - Řepích vysadily první školní lesík. Jedná se o Školní les do kapsy, což je lesík, o průměrné rozloze odpovídající ploše tenisového kurtu u školy v městském prostředí, kde...

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

telefon: 739 466 341

Sledujte