Jak učit o přírodě v přírodě

Novinky

Zjistěte, co se dějě v LESe VE ŠKOLe nebo jak se učí děti o přírodě v přírodě na jiných školách.

Vypadá to nadějně! Druhý Školní les do kapsy u nás se připravuje v severovýchodních Čechách. Děti i učitelé ze základní školy Husitská v Nové Pace už se těší na změnu. Cesta k ní bude ještě dlouhá, ale budeme se snažit, abychom jim ji co nejvíce ulehčili. A vy můžete být při tom opět s námi!

Paní učitelky a děti ze ZŠ TYMÁKOV se aktivně vrhly do programu LES VE ŠKOLE s velkým odhodláním. Od sousedního obecního úřadu se paní ředitelce Timkové podařilo získat do užívání kousek pozemku poblíž školy. Jsou tam vrby, křoviny, ale i lípa, doubek a pár jasanů. Rádi by část pozemku osázeli dalšími listnatými stromy a v každém ročním období...

Inspirace

Ocitl/a jste se jako rodič zároveň v roli pedagoga? Dochází vám nápady na aktivity s dětmi? Máme pro vás speciální BALÍČEK LESNÍ RODINA.

Učíte zrovna ptáky? Musíte i hudební výchovu učit distančně? Anebo prostě jen přemýšlíte, jak poslat děti ven, aby si oddychly od počítačů a zároveň dělaly něco do školy? Zkuste využít blížící se jarní ptačí koncerty, které pravděpodobně nezruší.

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

Sledujte