Jak učit venku

Inspirace a novinky

Příklady z praxe

Zjistěte, jak se učí děti v přírodě na jiných školách. Příklady z praxe a mnohem více najdete zde.

Program Les ve škole nebyl sice primárně určen mateřským školám. Naše lekce z výukových plánů pro 1. stupeň ZŠ přesto rády využívají i v mateřinkách, jak dokládá i příklad z pražské MŠ Ve Stínu.

Paní učitelka Pavla Tichá z pražské komunitní školy Dobromysl se učení venku o přírodě a na dálku rozhodně nebojí.

Paní Jana Kovaříková, vedoucí vychovatelka školní družiny 14. ZŠ Plzeň se s námi podělila o aktivity, které s dětmi dělala v zimě.

Podívejte se, co se za poslední měsíce událo.

Měli jsme trochu obavy, že jste se během zavřených škol na výuku venku letos tolik nedostali. Ale velmi příjemně jste nás překvapili, milé paní učitelky a milí páni učitelé! Takové vysoké číslo jsme opravdu nečekali. Je vidět, že výuka o přírodě v přírodě vám dává smysl a není už takovou překážkou vyrazit s dětmi ven.

Ocitl/a jste se jako rodič zároveň v roli pedagoga? Dochází vám nápady na aktivity s dětmi? Máme pro vás speciální BALÍČEK LESNÍ RODINA.

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

Sledujte