O programu

Co je Les ve škole?

Je to program pro učitele, který obsahuje výukové plány, semináře, konzultace a ověřené tipy, jak úspěšně zařadit výuku o přírodě v přírodě. Usilujeme o to, aby se více dětí učilo venku, ve svém přirozeném prostředí pomocí pozorování a prožitků. Z našeho pohledu je výuka ve školách nedostačující a demotivující. Chceme proto vést učitele k tomu, aby své žáky učili o přírodě v přírodě.

Mezinárodní výukový program o lese probíhá už ve 28 zemích světa.

V České republice se do programu Les ve škole zapojilo už více než 400 základních škol přírodovědných kroužků nebo družin.

Co obsahuje balíček výukových plánů

Roční výukové plány v tištěné verzi máme připravené pro všechny ročníky základní školy i pro družiny. Vhodné jsou pro předměty prvouka, přírodověda, svět kolem nás, výtvarka, hudebka, čeština, svět práce, angličtina, občanka... Fantazii k hledání mezipředmětových vztahů se meze nekladou.

Balíček pro základní školy

• Roční výukové plány pro 1. - 9.třídu základní školy s podrobným popisem lekcí a pracovními listy do výuky.
  • Družiny venku 1. díl
  • Družiny venku 2. díl
  • + ke stažení online další bonusové materiály

Balíček pro mateřské školy

• Program Les ve škole nebyl sice primárně určen MŠ, ale naše lekce z výukových plánů pro 1. stupeň ZŠ rády využívají i v mateřinkách.
  • Družiny venku 1. a 2. díl
  • + ke stažení online další bonusové materiály

Balíček pro rodiny

Rodiče si můžou vybrat celkem 3 ze všech nabízených publikací podle věku dítěte. Skvěle poslouží jako inspirace pro společný rodinný čas venku.

• Publikace z ročních plánů podle věku dítěte
  • Deník do divočiny

Získejte certifikát Lesní třída

Certifikát Lesní třída získáte po zapojení do programu, pokud nám na konci školního roku zašlete vyplněný dotazník a fotky z venkovní výuky. K certifikátu navíc obdržíte roční patronaci na 10 m2 Nového pralesa na Ještědském hřebeni pro všechny oceněné Lesní třídy.

Cena programu

• Ceny platí pro celou školu bez ohledu na počet zapojených tříd.
  • Platba probíhá přes elektronickou fakturu vystavenou na IČO školy, kterou zasíláme na e-mail kontaktní osoby.
  • Přihlásit se můžete kdykoliv během školního roku. Přihlášení je na dobu neurčitou.
  • Pokud se škola sama aktivně neodhlásí, počítáme stále s tím, že v programu pokračuje další školní rok a na jeho začátku vám zašleme fakturu a nově vydané materiály.

Cena balíčku pro základní školy

První rok zapojení do programu

1490 Kč

Následující roky v programu

990 Kč

Cena balíčku pro mateřské školy

Za každý rok v programu

Cena balíčku pro rodiče

Balíček obsahující 3 zvolené publikace

490 Kč

Jak do programu zapojit svoji třídu?

1. Vyplníte přihlášku do programu

Do programu se můžou přihlásit učitelé základní nebo mateřské školy, školní družiny, přírodovědných a jiných zájmových kroužků. Zapojeným subjektem je škola, organizace nebo soukromá osoba bez ohledu na to, kolik tříd program realizuje.

2. Přijde vám balíček výukových plánů

Po zaplacení programu vám do školy pošleme balíček výukových plánů pro všechny ročníky ZŠ a družiny. K tomu dostanete přístup k dalším online materiálům.

3. Pusťte se do toho a jděte s žáky ven

Zvládnete alespoň dvě výpravy do lesa, na školní zahradu nebo do parku za měsíc? Za vaši práci v programu vás odměníme Certifikátem lesní třída.

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

Sledujte