A ZASE TY LESÍKY, TENTOKRÁT ROVNOU TŘI!

31.10.2022

S energiemi to asi brzy nebude úplně dobré tak je potřeba si dobíjet energii, jak jen to jde. A na Den stromů jak jinak než sázením. Letos jsme tento den oslavili, jak se patří, vysadili jsme rovnou tři Školní lesy do kapsy. 

20. 10. přímo na Den stromů jsme se sazeničkami vyrazili do ZŠ Husitská v Nové Pace.

300 dětí si vysadilo 1000 stromů vedle školy u plaveckého bazénu. Stín, který lesík vytvoří pomůže, aby nebylo ve třídách horko. Ani ranní přízemní mrazík nás neodradil. Děti si nadšeně užívaly kopání, sázení i mulčování. Starší děti pomáhaly mladším s vykopáním děr nebo je vozily v kolečku. Malé děti na závěr zazpívaly a popřáli jsme lesíku ZDAR. Jedno oko nezůstalo suché.

Reportáž a další krásné fotky najdete na webu školy ZDE 


24. 10. to bylo blíž, ZŠ a MŠ Třebotov je kousek od Prahy nad Černošicemi

U dopravního hřiště vyroste další Školní les do kapsy. 250 dětí vysadilo 600 stromů a užily si i jiné stromové aktivity, které pro ně starší spolužáci a učitelé připravili. Opět se zpívalo a radovalo. No a za pár let se dopravní betonové hřiště schová mezi stromy. 


31. 10. letos poslední Školní les do kapsy vyroste u ZŠ J.A. Komenského v Praze na Břevnově

350 dětí se zapotilo a zasadilo opět 1000 sazeniček, půda zde byla nejtvrdší, tak to byla dřina, ale stálo to za to. Škola má na pozemku nejen potůček, ale brzy i svůj les a může se těšit na venkovní učebnu. 

Reportáž 50.-58. minuta ZDE

Reportáž radia Junior ZDE


Výsadbu stromů rády podporují i mnohé firmy.  Letošními spojenci byla firma Dedoles, Ekolamp a ČEPS. 

DĚKUJEM za holky, DĚKUJEM za kluky...

Chcete mít také svůj Školní lesík do kapsy? Nechte se inspirovat a dejte nám vědět, pomůžeme vám. Vyplňte kratičký dotazník nebo napište rovnou Honzovi.