Lesní družina

Staňte se lesní družinou

Pomůžeme vám s tím, aby děti ve vaší družině strávily více času venku, a společně jste si mohli užít více zábavy. Ušetříme vám čas s přípravou lekcí ven. Družina nemusí být jen hlídárna.

Jak zapojit do programu jen družinu?

1. Rozhodněte se

Dopřejte dětem čas venku a překonejte s námi překážky. V rámci hodin to na vaší škole nejde?  Vyrazte ven alespoň v družině. Aktivity jsou většinou jednoduché, stihnete je než děti odejdou na kroužky.

2. Vyberte si pubikace do družiny

Družiny venku 1,  Družiny venku 2 Dny, které táhnou ven nebo Hravý herbář či Deník do divočiny?

Je vás víc a můžete ve škole tisknout? Kupte si rovnou PDFko a můžete využívat  i s kolegy.

3. Vyrazte s dětmi ven

a zjistěte jak děti ožijou a přestanou zlobit. Tvořte, objevujte, hýbejte se společně. Anebo si z posbíraných přírodnin vyrobte něco pod střechou a ještě ušetříte za materiál.

Ukázky publikací Družiny venku

Pro družiny, které se nebojí objevovat, řádit a žasnout venku.
Podívejte se na ukázky aktivit z publikací Družiny venku 1 a 2 a kupte si jen tyto publikace.

"Máme obě publikace. Ta první byla naší stěžejní pro sestavení ŠVP pro školní družinu a téměř všechny aktivity byly do plánu zahrnuty. Použili jsme i titul Družiny venku se zimy nebojí."

Jana Kovaříková, 14. ZŠ Plzeň

"Než být ve škole, je lepší jít ven, protože si na ty věci můžete sáhnout, poznat, jak věci fungují v přírodě."

žák ZŠ

Líbily se vám ukázky pro družiny?

Chcete učit o přírodě v přírodě pravidelně?

Zapojte se do programu Les ve škole

Program Les ve škole poskytuje učitelům výukové plány, semináře a konzultace, které mají za cíl pomoci učitelům s výukou o přírodě v přírodě.

Výukové plány do přírody

Originální výukové plány založené na praktických zkušenostech využijete při výuce v MŠ, ZŠ, družinách i zájmových kroužcích.

Semináře

Na našich seminářích vám ukážeme, jak učit venku a zařadit program do výuky. Poradíme, i jak se vypořádat s obtížemi výuky venku.

Konzultace

S výukou venku vám rádi poradíme my i naše zkušené Mentorky Lesa ve škole přímo u vás ve škole, po telefonu nebo e-mailu.

Jak se pracuje s publikacemi Družiny venku:

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

Sledujte