Pro družiny

Staňte se lesní družinou

Poradíme vám jak na to, aby děti ve vaší družině strávily více času venku, a společně jste si mohli užít více zábavy. Ušetříme vám čas s přípravou lekcí ven.

Jak zapojit do programu svoji družinu?

1. Rozhodněte se

Dopřejte dětem čas venku a překonejte s námi překážky, které nás často uzavírají v místnostech.

2. Zapojte se do programu

V balíčku pro Základní školy najdete publikace Hravý herbář a Družiny venku 1. a 2.díl, které vás vezmou do přírody. Do programu se můžou přihlásit učitelé základní nebo mateřské školy, školní družiny, přírodovědných a jiných zájmových kroužků.

3. Vyrazte s dětmi ven

Jednou na zkoušku, nebo rovnou pravidelně. Tvořte, objevujte, hýbejte se venku, anebo si

z posbíraných přírodnin vyrobte něco pod střechou.

Ukázky publikací Družiny venku

Pro družiny, které se nebojí objevovat, řádit a žasnout venku.
Podívejte se na ukázky aktivit z publikací Družiny venku 1 a 2 a zapojte se do našeho programu.

"Máme obě publikace. Ta první byla naší stěžejní pro sestavení ŠVP pro školní družinu a téměř všechny aktivity byly do plánu zahrnuty. Použili jsme i titul Družiny venku se zimy nebojí."

Jana Kovaříková, 14. ZŠ Plzeň

"Než být ve škole, je lepší jít ven, protože si na ty věci můžete sáhnout, poznat, jak věci fungují v přírodě."

žák ZŠ

Líbily se vám ukázky pro družiny? Chcete venku učit pravidelně?

Zapojte se do programu Les ve škole

Program Les ve škole poskytuje učitelům výukové plány, semináře a konzultace, které mají za cíl pomoci učitelům s výukou o přírodě v přírodě.

Výukové plány do přírody

Originální výukové plány založené na praktických zkušenostech využijete při výuce v MŠ, ZŠ, družinách i zájmových kroužcích.

Semináře

Na našich seminářích vám ukážeme, jak učit venku a zařadit program do výuky. Poradíme, i jak se vypořádat s obtížemi výuky venku.

Konzultace

S výukou venku vám rádi poradíme my i naše zkušené Mentorky Lesa ve škole přímo u vás ve škole, po telefonu nebo e-mailu.

Jak se pracuje s publikacemi Družiny venku:

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

Sledujte