Lesní rovnováha (4. ročník)

Pro koho: 1. stupeň ZŠ, využitelné i v MŠ
Doporučený ročník: 4. třída (s metodikou lze pracovat i v jiných ročnících)

Na Zemi kdysi žili bájní Stromovousové, stvořitelé lesa. Po nějaké době chtěli zjistit, jak se jejich lesům daří, a proto poslali do světa své pomocníky.

Vyslanci Stromovousů jsou s lesem propojeni a jejich zdraví záleží na stavu lesa, který je nablízku. Žáci pomáhají vyslanci Zmítkovi, který je nemocný a potřebuje získat čtyři kouzelné předměty, aby se dostal zpět do rovnováhy. Čtyři magické artefakty symbolizují procesy a principy, které jsou pro udržení rovnováhy ekosystému klíčové.

"Děti příběh prožívaly, měly radost, když už bylo Zmítkovi lépe. Přispěly k tomu komiksy na začátku lekcí a výtvarné zpracování. Také na vycházce v lese přemýšlely, zda je náš les pro Zmítka příjemný a zdravý."

Michaela Eliášová, ZŠ Příbor, Jičínská

Stáhněte si ukázku publikace Lesní rovnováha:

Jak se pracuje s výukovým plánem Lesní rovnováha:

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA