Les všemi smysly (1. ročník)

Jak voní les? A jak chutná? Les zkoumáme očima, můžeme ho poslouchat, ochutnat, ohmatat i přivonět si k němu. O čem mi vypráví a co mu říkám já?

Pro koho: 1. stupeň ZŠ, využitelné i v MŠ
Doporučený ročník: 1. třída (s metodikou lze pracovat i v jiných ročnících)

Děti zjistí, že les může být fajn místo na hraní, kde se mohou cítit bezpečně. Taky si všimnou, že nejsou v lese samy, a že je dobré brát ohledy na jeho obyvatele. Děti budou les zkoumat očima, poslouchat jej, ohmatávat, ochutnávat i vonět k němu. To všechno s báječnými ponožkovými průvodci. :-)

"Motivace ponožkami je tak originální, že dětem vůbec nevadilo, že se naše první lesní výprava udála celá za deště :-)."

Katka Vrtišková, ZŠ Vrané nad Vltavou

Podívejte se na záznam webináře Ha, ponožka! k práci s publikací Les všemi smysly:

Stáhněte si ukázku publikace Les všemi smysly:

Jak se pracuje s výukovým plánem Les všemi smysly:

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

Sledujte