Svět různýma očima (8. a 9. ročník)

Pro koho: 2. stupeň ZŠ
Doporučený ročník: 8. a 9. třída

Jak se domluvit, když si každý přeje něco jiného? Kdo koho potřebuje - les nás nebo my les? Osmáci a deváťáci dumali nad tím, o čem a jak se lidé přou.

Jak motivovat náctileté, aby se zajímali o své okolí? A jak to vypadá, když jsou lidé ve-při? Tento výukový plán Lesa ve škole nabádá mladé lidi k občanské aktivitě a učí je, jak zvládat konflikty.

Žáci osmých a devátých tříd analyzují ekologické nebo sociální problémy a konflikty a navrhují řešení. Zhodnotí stav péče o les ve svém okolí a případně navrhnou strategii, jak ji zlepšit směrem k trvale udržitelnému hospodaření. Navrhnou změny i ve spotřebitelských návycích (dřevo místo plastu, recyklovaný papír apod.).

Témata:

• v čem se liší problém a konflikt;
  • kdo hraje v konfliktech roli, jaké zastává názory, hodnoty a proč;
  • jak můžeme konflikt vyřešit, nejlépe ke spokojenosti všech stran.

Jak se pracuje s výukovým plánem Svět různýma očima:

Chcete dostávat čerstvou dávku novinek z Lesa ve škole?

Odebírejte newsletter s novinkami, a získejte Ochutnávku z Lesa ve škole ZDARMA