NOVÁ PRVOUKA

PŘIPRAVUJEME NOVÉ UČEBNICE PRVOUKY

Hodně krát jsme slyšeli: "Jo, vaše pracovní listy jsou skvělé, jen kdybychom na ně měli při výuce víc času." A tak jsme si asi před dvěma lety řekli: "Proč nezkusit využít toho, co máme a umíme a nevytvořit z toho učebnici?" Nebo ještě lépe řadu učebnic. A jakých jiných než učebnic prvouky, přírodovědy a přírodopisu.

Aktuální grafické zpracování je určeno jen pro pilotování učebnic.

Jak na to?

Zkušenosti s metodikami máme, ale učebnice? Chvíli nám trvalo, než jsme se dohodli na vizi, východiscích a metodách, které chceme v učebnicích uplatňovat.

Pak jsme si řekli, že musíme někde začít a že zkusíme první stupeň. Od toho byl už jen krůček k rozhodnutí, že nejdřív uděláme učebnice prvouky pro 1. až 3. třídu. Myšlenka uzrávala, až se nám povedlo ji začít realizovat. Probíhají revize RVP, které při tvorbě bedlivě sledujeme a výstupy zahrnujeme do tvorby.

A jako první je tu PRVOUKA pro 3. třídu

Ale protože chceme, aby se k vám dostala už vyzkoušená a ověřená, je zatím jen v testovací verzi. Právě ji zkoušejí na šesti různých základních školách. Jak to vypadá na jedné z nich se můžete podívat. Ověřování nové učebnice prvouky pro 3.ročník – Základní škola Stříbrná Skalice

Třeťáci se seznámí s živly jako s podmínkami života

Pracovní učebnice je plná pokusů, badatelství, objevování okolí ale i práce s textem. Děti postupně objevují, proč jsou živly důležité pro život, jak se jim živočichové a rostliny přizpůsobují, jakou mají sílu a jak ji využíváme. Samozřejmě nechybí ani venkovní pátrání po živlech. Hodiny respektují roční období.

Kdo na učebnici pracuje?

Naštěstí máme vás, nadšené učitele, kteří už s TEREZOU jdete dlouho. Takže jsme do tvorby zapojili zkušené, zapálené a cenami opentlené paní učitelky, Danielu Šťastnou, Kateřinu Vrtiškovou, Elišku Rejnovou a Andreu Tláskalovou. Snažili jsme se společně zúročit veškeré know-how TEREZY a testovací verze PRVOUKY je na světě.

TĚŠÍME SE, ŽE VÁM BUDEME MOCT BRZY NABÍDNOUT CELOU SADU UČEBNIC.

ZATÍM SI MŮŽETE STÁHNOUT UKÁZKOVOU LEKCI Z KAŽDÉHO ŽIVLU.

FOTOGALERIE Z TESTOVÁNÍ NA DĚTECH

OHEŇ