Jak učit o přírodě v přírodě

Ohlasy dětí a učitelů


Děti o učení v přírodě

Líbily se mi ponožáci, lesní skřítkové, aj ti skřítci, jak jsme dělali VODU V LESE, ale Stromovousové jsou "nejvíc hustí"! Tak jsem chtěl taky moc poděkovat a taky, že se těším, jak budeme v páté třídě dělat to nebe.
Adam, 4. třída / ZŠ Viničné Šumice

Dneska jsem měla poprvé v ruce žížalu. Už se jich nebojím
Růženka

To není špína, to je hlína.
postřehy neznámého žáka

S naším programem se děti nejčastěji věnují přírodovědným tématům:

Naším největším objevem bylo, že voda v lese není jen v potoce a ve studánce, ale je všude: na listech, v mechu, v houbách, v půdě. Vodomorové (postavy z výukového plánu) nemohou vodu z lesa jen tak lehce vzít, je tam všude. Chtěli bychom, aby každý věděl, že v lese je vlhko, voda je tam vždy a je důležitá pro rostliny, pro zvířata a taky pro nás. 
Žáci 3. třídy / ZŠ Příbor

Les ve škole je krásný program. Rádi jsme pomáhali skřítkům objevovat les. Jeden školní les máme a už se v něm i vyznáme. Líbilo se nám, že jsme poznali nová zvířátka. Skoro celá třída se nejvíc pobavila při hře na les, kdy jsme lovili myšici. Taky jsme lupou a dalekohledy les pozorovali. Už se těšíme na další výpravu za lesními skřítky.

Alice a Bára za 2.C / ZŠ Schulzovy sady ze Dvora Králové nad Labem

V lese se mi o hodně líp přemýšlí. 
postřehy neznámého žáka

Krmelec mě zaujal, protože je užitečný pro zvířátka.
žákyně 4. třídy / ZŠ Dobřichovice

Ohlasy učitelů

V rámci projektu Les ve škole se třída 1. A vydala na několik výprav do okolí školy, blízkých lesů, komunitní zahrady i městské divočiny. Žáci se učili nejen o přírodě, ale také běžnou látku 1. třídy v přírodě. Během roku je doprovázely ponožkové loutky, pro které ve třídě žáci vytvořili Čekárnu na dobrodružství a také ponožkové deníky, do kterých žáci zaznamenávali informace ze svých výprav. Moc děkuji, že něco takového děláte. Byl to můj první školní rok, kdy jsem se se třídou vydávala ven a lekce více plánovala. Vše, co děláte je skvělou podporou pro nás venkovní začínající učitele. 
Díky za to!

Jana Repčáková / FZŠ Trávníčkova 

Díky vašim skvělým programům se nám daří vnést dobrodružství a radost do dnešní doby.
Monika Waksmundská

Přírodní pozorování - to děti milují, když si na to "přijdou samy!
Ivana Musilová / ZŠ Deblín

S projektem Les ve škole pracuji již 6. rokem a patří mezi moje nejlepší projekty. Baví to mě i děti a to je nejdůležitější
Hana Olšáková / ZŠ Dubňany

Jsme přesvědčeni, že prolínání výuky a programu Les ve škole je obrovskou příležitostí propojit mnoho předmětů. Rádi pracujeme s dětmi mimo školní budovu. Užili jsme si to. 
Andrea Hendrichová / ZŠ Roudnice nad Labem

Podpořte nás:

Vaše finanční podpora nám pomáhá učit i vaše děti, aby přírodě rozuměly a chránily ji.

Chci vás podpořit

Napište nebo zavolejte, poradíme vám.

e-mail: lesveskole@terezanet.cz

telefon: 739 466 341

Sledujte