Příklady z praxe

Dobřichovická základní škola vzdělává také děti se speciálními potřebami. Do programu Les ve škole už jsou zapojeni několik let a učení venku těmto dětem obzvlášť svědčí.

Ve středu 7. listopadu odpoledne se před mníšeckým kulturním střediskem sešli zástupci místních spolků a společně na počest stoletého výročí naší republiky zasadili lípu. Stalo se tak v rámci projektu Lípy republiky.

20. říjen je u nás oslavou stromů, vždyť stromy jsou součástí našeho života. V současné době se slaví Den stromů ve více jak 40 zemích světa, i když každá v jiný den.

Za nočním a pořádně strašidelným dobrodružstvím vyrazila na jaře Bystrá liščata z mysliveckého kroužku v Únavově pod vedením lesního pedagoga P. Volfa. Trasu dlouhou 3 kilometry plnou různých nástrah překonávali malí myslivci téměř 4 hodiny.

Základní škola Galaxie z Nového Jičína je v programu Les ve škole velice aktivní. Kromě získání prestižních certifikátů Lesní třída letos na jaře vyhrála v soutěži o landart - přírodní dílo vytvořené dětmi.

Základní škola Beroun-Závodí je do Lesa ve škole zapojena již šestým rokem. Pravidelně nám také posílají Ozvěny z Lesa. A že si venkovní výuku opravdu umí užít, dokládají tři příběhy z výletů do jarní přírody, které pro vás mohou být inspirací.

Ve škole v Lázních Kynžvart úspěšně funguje již několik let myslivecký kroužek, který navštěvují děti až do 6. třídy. Během této doby se také rozvíjí spolupráce s lesními pedagogy a nadšenými rodiči.

Bylo by asi divné, kdyby škola s názvem Heřmánek neměla cosi společného s přírodou. Heřmánek najdete v sídlištním borovicovém lesoparku na hranici městských částí Kobylisy a Ládví. K programu Les ve škole se přidali v loňském roce.

Základní škola Lesonice u Moravského Krumlova je malotřídní školou na prvním stupni a do programu "Les ve škole" je zapojena již pátým rokem. Ve škole pracuje pod vedením paní učitelky Simony Houdkové už pět lesních tříd.