Příklady z praxe

Lesní základní škola Devětsil, kterou vede František Zimmel, se do programu Les ve škole přidala teprve v tomto roce. Je ale vidět, že venkovní výuka a pobyt v přírodě je pro učitele i děti samozřejmou součástí běžných dní.

Loni se škola Edisona při ŽŠ Rakovského v Praze 12 zapojila do programu Les ve škole. Je to škola s Montessori prvky a děti zde nejsou rozděleny do klasických ročníků, nýbrž do trojročí.

Paní učitelku Martinu Studzinskou, která s námi už několik let spolupracuje jako lesní mentorka, jsme před koncem školního roku přijeli navštívit do Stříbrné Skalice v krásném kraji nedaleko Sázavy.

V přírodovědném kroužku při základní škole Břidličná dělají děti pod vedením paní učitelky Květy Děrdové mnoho zajímavého. Do programu Les ve škole jsou zapojeni již šest let.

Škola Můj projekt, která sídlí na pražském jižním městě, se do Lesa ve škole připojila teprve nedávno. Zkušenosti s učením venku ale mají obrovské, do přírody chodí za každého počasí.

Dobřichovická základní škola vzdělává také děti se speciálními potřebami. Do programu Les ve škole už jsou zapojeni několik let a učení venku těmto dětem obzvlášť svědčí.

Ve středu 7. listopadu odpoledne se před mníšeckým kulturním střediskem sešli zástupci místních spolků a společně na počest stoletého výročí naší republiky zasadili lípu. Stalo se tak v rámci projektu Lípy republiky.

20. říjen je u nás oslavou stromů, vždyť stromy jsou součástí našeho života. V současné době se slaví Den stromů ve více jak 40 zemích světa, i když každá v jiný den.