Příklady z praxe

Základní škola Mníšek u Liberce se do programu Les ve škole přidala loni v prosinci. Paní učitelka Jana Deduchová s dětmi nadšeně vyráží do přírody objevovat krásy každého ročního období, tvořit a učit se.

Velmi nás potěšila paní učitelka Daniela Štastná, která se k současné situaci a omezením postavila akčně a kreativně. Svým žákům vymýšlí na dálku nejen klasické úkoly, ale i třeba cestu za pokladem.

Lesní základní škola Devětsil, kterou vede František Zimmel, se do programu Les ve škole přidala teprve v tomto roce. Je ale vidět, že venkovní výuka a pobyt v přírodě je pro učitele i děti samozřejmou součástí běžných dní.

Loni se škola Edisona při ŽŠ Rakovského v Praze 12 zapojila do programu Les ve škole. Je to škola s Montessori prvky a děti zde nejsou rozděleny do klasických ročníků, nýbrž do trojročí.

Paní učitelku Martinu Studzinskou, která s námi už několik let spolupracuje jako lesní mentorka, jsme před koncem školního roku přijeli navštívit do Stříbrné Skalice v krásném kraji nedaleko Sázavy.

V přírodovědném kroužku při základní škole Břidličná dělají děti pod vedením paní učitelky Květy Děrdové mnoho zajímavého. Do programu Les ve škole jsou zapojeni již šest let.

Škola Můj projekt, která sídlí na pražském jižním městě, se do Lesa ve škole připojila teprve nedávno. Zkušenosti s učením venku ale mají obrovské, do přírody chodí za každého počasí.