Tipy z webináře pro 2. stupeň

12.11.2020

Další webinář byl tentokrát zaměřen na 2. stupeň. Byl plný zajímavé inspirace z metodik i od pedagogů.

Webinářem opět provázel Honza Froněk, který si přizval paní učitelku z pražských Kunratic Helenu Staňkovou. Nejvíc asi účastníky uchvátilo mechové graffiti, tak už se moc těšíme, až ho s dětmi vyzkoušíte a zašlete nám nějaké fotky nebo videa. :-) Návod na mechové graffiti najdete v sestřihu webináře, který se brzy objeví na našich stránkách, nebo i v tipech na doma - škola doma, škola venku. Seznámili jsme se s některými aplikacemi, které jsou využitelné při venkovní výuce.

Záznam webináře pro 2. stupeň:

Mluvili jsme také o školních výukových lesících, tzv. Tiny Forests, i možnostech výsadby květných luk na školních pozemcích. Slíbili jsme Vám odkaz na projekt, který se zaměřuje na podporu a sledování opylovačů. Najdete ho tady.

Na závěr jsme účastníkům slíbili dárek v podobě metodiky Nesem se lesem. Máme ji pro vás ke stažení zdarma.