V ZŠ Ostašov se učí venku i na dálku

24.03.2020

Velmi nás potěšila paní učitelka Daniela Štastná, která se k současné situaci a omezením postavila akčně a kreativně. Svým žákům vymýšlí na dálku nejen klasické úkoly, ale i třeba cestu za pokladem.

Autorka: Daniela Šťastná                                                        Pro koho: 1. i 2. stupeň ZŠ

Všichni prvňáci dostali mailem večer mapu, každý svou. K tomu šest otázek. Zjišťovali informace o svém bydlišti, jarních kytičkách a čápovi, který hnízdí nedaleko. Pak každý za sebe hledali nějakou zajímavost z okolí. Naučili se pracovat s mapou. Druhý den ráno jsem všem v okolí 100 m okolo domu schovala v přírodě poklad a napsala indicie k jeho hledání. Děti mi poslaly fotky kytiček a pokladů. Zítra v pět odpoledne vyjíždím hledat já zase to, co mi schovají oni.

Jak to dopadlo, najdete tady.

Snažím se zabavit děti i rodiče a zároveň vyplnit jejich "prázdné" chvíle radostí a těšením.