Příklady z praxe

Paní Jana Kovaříková, vedoucí vychovatelka školní družiny 14. ZŠ Plzeň se s námi podělila o aktivity, které s dětmi dělala v zimě.

Učíte zrovna ptáky? Musíte i hudební výchovu učit distančně? Anebo prostě jen přemýšlíte, jak poslat děti ven, aby si oddychly od počítačů a zároveň dělaly něco do školy? Zkuste využít blížící se jarní ptačí koncerty, které pravděpodobně nezruší.

Když se nám poprvé ve škole objevily děti s ponožkami na rukách, mysleli jsme si, že si vyrobily maňásky na divadlo. Překvapilo nás, že jdou ven a ponožky mají stále na ruce. Rozzářené oči dětí a jejich úsměvy nám nasadily brouka do hlavy.

Paní učitelka Pavla Šebelová ze ZŠ Brno Hamry nám v reakci na webinář poslala pár zajímavých foto tipů pro učení o přírodě venku. Moc děkujeme.

Základní škola Mníšek u Liberce se do programu Les ve škole přidala loni v prosinci. Paní učitelka Jana Deduchová s dětmi nadšeně vyráží do přírody objevovat krásy každého ročního období, tvořit a učit se.

Velmi nás potěšila paní učitelka Daniela Štastná, která se k současné situaci a omezením postavila akčně a kreativně. Svým žákům vymýšlí na dálku nejen klasické úkoly, ale i třeba cestu za pokladem.