Dárek k Mezinárodnímu dni lesů  21. března

NÁŠ DÁREK OD LESA VE ŠKOLE LESŮM A LESÍKŮM :)

Publikace ŠKOLNÍ LES DO KAPSY s podtitulem Proč a jak nechat nechat vyrůst svoji zelenou učebnu.

Již několik měsíců vás informujeme o konceptu Školní les do kapsy - jedná se o malý školní lesík přímo u škol, zejména těch městských, pro sblížení dětí a přírody ve prospěch obou.

Jeden takový lesík vyrostl vloni na podzim u ZŠ Jana Wericha, Praha 17 - Řepy. Další dva vyrostou letos. Opět budeme přinášet reportáže, fotky a nadšení dětí.

Aby se vám lépe přemýšlelo o vlastním Školním lese do kapsy, připravili jsme publikaci Školní les do kapsy s podtitulem Proč a jak nechat vyrůst svoji zelenou učebnu. Právě tuto publikaci si můžete ZDARMA stáhnout on-line jako dárek k Mezinárodnímu dni lesů.

Nenechte si ujít ani seminář 18. května 2022 právě u ZŠ Jana Wericha, Španielova 1111/19, Praha 17 - Řepy od 13:00 do 17:00 hodin, který kromě programu Les ve škole bude věnován i Školnímu lesu do kapsy. Uvidíte jej naživo! PŘIHLÁSIT SE NA SEMINÁŘ

Seminář je pro zapojené školy ZDARMA. Pro ostatní cena 500 Kč (dotovaná cena díky podporovatleům)

Těšíme se na vás i na vaše reakce k publikaci Školní les do kapsy.

Mezinárodní den lesů můžete oslavit nejen naší novou příručkou, ale i procházkou v lese, s naším webinářem nebo poslechem Vojty Dyka. Třeba vás zaujme i čtvrtletník Školní zahrada,  kde si spočítáte kolik uhlíku zadrží váš oblíbený strom - Metodika od Martina Kříže a Tomáše Krásenského zde. Nemáte místo na svůj lešík? Nevadí, zkuste jako paní ředitelka Hana Timková ze ZŠ Tymákov získat od obecního úřadu do užívání kousek pozemku poblíž školy.