Lesních Ozvěn je letos i přes distanční výuku překvapivých 125!

Autorka: Petra Vaňková

Měli jsme trochu obavy, že jste se během zavřených škol na výuku venku letos tolik nedostali. Ale velmi příjemně jste nás překvapili, milé paní učitelky a milí páni učitelé! Takové vysoké číslo jsme opravdu nečekali. Je vidět, že výuka o přírodě v přírodě vám dává smysl a není už takovou překážkou vyrazit s dětmi ven.

Z vašich odpovědí je zřejmé, že jste se také dětem během distanční výuky snažili smysluplně kompenzovat čas strávený u počítačových obrazovek. I když jste se nemohli vídat osobně, často jste dětem vymýšleli různé úkoly do přírody, hledačky a bojovky.

A jaká jsou vaše tajná přání? Kromě navrácení dětí do škol toužíte po vodních i jiných herních venkovních prvcích, venkovních učebnách, podnětných školních zahradách s prvky pro zvířátka. Také si někteří z vás přejí vlastní školní les a rodiče plné pochopení. Uvítali byste větší časovou dotaci na venkovní aktivity a zapojování ostatních kolegů. Tak teď už jen zbývá vaše přání zhmotnit (někdy stačí si je napsat :-) ).

Co se určitě změnilo ve vašich odpovědích za uplynulé roky, je podpora vedení školy, kterou většina z vás vnímá jako velmi dobrou a vstřícnou. Z toho máme obrovskou radost i my.

Přejeme vám krásné a odpočinkové léto a děkujeme za vyplnění OZVĚN Z LESA!

OZVĚNY Z LESA 2021